Ürünlerde İade ve Değişim Süresi Ne Kadar ?

www.sedayalcinatelier.com web sitemiz ve Whatsapp Sipariş Hattımız üzerinden satın almış olduğunuz ürünlerin kullanılmamış ve deforme olmamış şartıyla faturasıyla beraber iade ve değişim süresi fatura tarihinden itibaren "14 GÜN" dür.
 

DEĞİŞİM

Değişim İşlemini Nasıl Gerçekleştirebilirim?

1- Değişimini yapmak istediğiniz ürün veya ürünleri  faturası ile beraber, Çamlık Mah. Şahinbey Cad. No:106 D:5 Çekmeköy / İstanbul adresimize anlaşmalı olduğumuz kargo firmamız YURTİÇİ KARGO ile değişim ve iade gönderim kodu:
642669308 (Alt Birim - Fatma Seda Yalçın) bilgilerini belirterek Alıcı Ödemeli Olacak şekilde göndermeniz gerekmektedir. 

2- Gönderdiğiniz kargo tarafımıza ulaştıktan sonra tarafınıza ekibimiz tarafından bilgilendirme sağlanacaktır ve değişim siparişinizi oluşturmak için istediğiniz ürünlerin stokları tükenmeden 0542 373 97 29 numaralı WhatsApp Sipariş ve Destek hattımız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir

3- İlgili ekibimiz gönderdiğiniz ürün ve verdiğiniz sipariş doğrultusunda değişim işleminizi gerçekleştirecektir.

Değişim İşleminde Kargo Ücreti Ödeyecek miyim?

1- Satın alınmış ürün ayıplı/defolu/yanlış şekilde tarafınıza ulaştıysa ayıplı/defolu/yanlış ürünü bizim adresimize gönderirken anlaşmalı olduğumuz kargo firmasını kullanırsanız kargo ücretini biz karşılıyoruz. Farklı bir kargo firması ile gönderim yapmanız durumunda kargo ücretini karşılamamaktayız.

2- 642669308 (Alt Birim - Fatma Seda Yalçın) bilgilerini belirterek Alıcı Ödemeli Olarak gönderdiğiniz değişim ve iade kargonuzun kargo ücretleri alacağınız bedelden 10 TL  düşülecektir. 

3- Ayıplı/Defolu/Yanlış olmayan ürünlerin değişim işlemlerinde tarafımıza gönderirken kargo ücretini siz karşılıyorsunuz, ürün değişim işleminden sonra size gönderilen yeni ürününüzün kargo ücreti tarafınıza yansıtılmaktadır.

4- İndirim ve outlet ürünlerinde değişim ve iade hakkı bulunmamaktadır. 


Değiştirdiğim Ürün Gönderdiğim Üründen Daha Pahalı İse;

1- Değişim siparişinizdeki ürünlerin toplam tutarı gönderdiğiniz ürün/ürünlerin tutarından yüksek ise kalan tutar KAPIDA ÖDEME veya HAVALE olarak size yansıtılacaktır.

2-İsteğe bağlı Hediye Çeki tanımlaması yapılarak 2 Aylık zaman süresinde ekibimiz tarafından verilen kod ile www.sedayalcinatelier.com üzerinden alışveriş yapabilirsiniz.


İADE

Siparişim ayıplı/defolu/yanlış gönderilmiş Ne yapmalıyım?

Satışa sunduğumuz tüm ürünler, kargoya teslim edilmek üzere paketlenirken hasar kontrolünden geçmektedir. Nadiren yaşanılan ürün ayıplı/defolu/yanlış şekilde tarafınıza ulaştıysa böyle bir durumda süreç şu şekilde işlemektedir;

İade yapmak istediğiniz ürün veya ürünleri  faturası ile beraber, Çamlık Mah. Şahinbey Cad. No:106 D:5 Çekmeköy / İstanbul adresimize anlaşmalı olduğumuz kargo firmamız YURTİÇİ KARGO ile değişim ve iade gönderim kodu: 642669308 (Alt Birim - Fatma Seda Yalçın) bilgilerini belirterek Alıcı Ödemeli Olacak şekilde göndermeniz gerekmektedir. 

Siparişimin kargo paketinin dışı deforme olmuş ve ürün/ürünler zarar görmüş ne yapmalıyım?

Siparişiniz kargo görevlisi tarafından adresinize ulaştırıldığında, ürünü teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapın ve herhangi bir hasar gördüğünüz anda "Durum Tespit Tutanağı" hazırlatın.

Sipariş tesliminden sonra fark ettiğiniz bir hasar durumunda, ilgili kargo şubesiyle hemen iletişim kurmanız ve "Durum Tespit Tutanağı" hazırlamalarını istemeniz gerekir. Eğer kargo şubesi size bu konuda yardımcı olmuyorsa, lütfen en kısa sürede 0542 373 97 29 iletişim numaramızdan bizi bilgilendirin.

Hasar Tespit Tutanağı ile birlikte hasarlı ürünü YURTİÇİ KARGO ile değişim ve iade gönderim kodu: 642669308 (Alt Birim - Fatma Seda Yalçın)
ile gönderdiğinizde ürün değişim ya da iade işlemleriniz hızla tamamlanır ve size bu konuda bilgi verilir.

Ürün İadesi yaptığımda ödediğim tutar bana nasıl iade edilecek?

Ürün iadesi yaptığınız zaman, tarafımıza gönderilen paketiniz ilgili ekibimiz tarafından detaylı kontrol edildikten sonra tarafınıza paketinizin teslim alındığı ve iade sürecinin ilerlemesi için gerekli bilgilendirme sağlanacaktır. İade yapıldığında sisteme kayıtlı mail adresinize mail gelecektir. 642669308 (Alt Birim - Fatma Seda Yalçın) bilgilerini belirterek Alıcı Ödemeli Olarak gönderdiğiniz değişim ve iade kargonuzun kargo ücretleri alacağınız bedelden 10 TL  düşülecektir. 

- Ödemenizi web sitemiz üzerinden kredi kartıyla gerçekleştirdiyseniz, taksitli işlemleriniz taksitli olarak, tek çekim işlemleriniz tek çekim olarak 10-15 iş günü içerisinde kartınıza iade edilir.

- Ödemenizi web sitemiz üzerinden debit kart ile gerçekleştirdiyseniz, tek çekim olan işleminiz banka hesabınıza 15-20  iş günü içerisinde iade edilir.

- Ödemenizi web sitemiz üzerinden sanal kart ile gerçekleştirdiyseniz, tek çekim işleminiz kartınıza 10-15 iş günü içerisinde iade edilir.

- Whatsapp sipariş hattımızdan kapıda ödeme seçeneği ile ödeme yaptıysanız tarafımıza ileteceğiniz IBAN numarasına 10-15  iş günü içerisinde iade edilir.

- İade ve değişimde kargo ücreti gidiş ve geliş olarak alıcıya aittir. Anlaşmalı kargolarımız ile gönderim sağlayabilirsiniz.

- Karşı ödemeli gönderdiğiniz kargolarınız iade edilecek veya bakiyenizden düşülecektir.Ürün İadesi Hesabıma Neden Geçmedi

İade sürecinde yaşanabilecek gecikme durumunda detaylı bilgi için WhatsApp Destek hattımız (0542 373 97 29) ile iletişime geçebilirsiniz

* TÜM İADE VE DEĞİŞİM İŞLEMLERİNDE FATURA İBRAZI ZORUNLUDUR

* DEĞİŞİM VE İADE İŞLEMLERİNDE ANLAŞMALI KARGO FİRMAMIZ YURTİÇİ KARGO
(642669308) İLE GÖNDERİM YAPMANIZ GEREKMEKTEDİR. DİĞER KARGO FİRMALARI İLE GÖNDERİLEN GÖNDERİLERİN KARGO ÜCRETLERİ FİRMAMIZ TARAFINDAN KARŞILANMAMAKTADIR.

* İNDİRİM, OUTLET VE AKSESUAR KATEGORİSİNDE OLAN ÜRÜNLERDE
İADE VE DEĞİŞİM BULUNMAMAKTADIR.

 

SEDA YALÇIN ATELİER in internet üzerinden satış sayfası olan www.sedayalcinatelier.com ' dan yapmış olduğunuz siparişlerde yukarıdaki şartlar yerine getirildiği halde değişim ve iade hakkınızı kullanabilirsiniz.